جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

تلسکوپ انیشتین

  ه گزارش خبرگزاری مهر، این ابزار جدید به منظور ردیابی امواج گرانشی طراحی شده است، پدیده ای نادیدنی که به واسطه خشن ترین و قدرتمندترین پدیده ها از قبیل سیاهچاله ها، ستاره های نوترونی و انفجار بزرگ به وجود آمده اند.
  با وجود اینکه این امواج تاکنون مستقیما ردیابی نشده اند، تصور می رود مانند امواجی آب مانند در جهان هستی در حرکت باشند و دانشمندان می توانند با استفاده از این امواج شیوه ای جدید از نقشه برداری از آسمان را خلق کنند.
  ساخت این تلسکوپ هزینه ای در حدود 500 میلیون تا یک میلیارد پوند خواهد داشت و درون شبکه ای از تونلهای 19 کیلومتری در عمق بیش از 800 متری زمین ساخته خواهد شد تا بتواند هر نوع اختلال و ارتعاش ناشی از حضور در سطح زمین را از بین ببرد.
  گفته می شود این پروژه از بُعد بزرگی و اهدافی که دارد یکی از بزرگترین رقبای برخورد دهنده بزرگ هادرون خواهد بود. فیزیکدانان معتقدند چنین ابزاری می تواند فرصتی تازه برای دیدن سیاهچاله ها که تا به حال به دلیل حضور ستاره ها و ذرات کیهانی تنها به شیوه غیر مستقیم قابل رصد بوده اند را به وجود آورد و در عین حال مرکز ستاره های قدرتمندی که به ستاره های نوترونی شهرت دارند را در معرض دید آنها قرار دهد.

  این مطلب تا کنون 33 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 30 فروردين 1390
  منبع
  برچسب ها : ستاره ,وجود ,امواج ,
  تلسکوپ انیشتین

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 9 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر