خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

تلسکوپ انیشتین

  ه گزارش خبرگزاری مهر، این ابزار جدید به منظور ردیابی امواج گرانشی طراحی شده است، پدیده ای نادیدنی که به واسطه خشن ترین و قدرتمندترین پدیده ها از قبیل سیاهچاله ها، ستاره های نوترونی و انفجار بزرگ به وجود آمده اند.
  با وجود اینکه این امواج تاکنون مستقیما ردیابی نشده اند، تصور می رود مانند امواجی آب مانند در جهان هستی در حرکت باشند و دانشمندان می توانند با استفاده از این امواج شیوه ای جدید از نقشه برداری از آسمان را خلق کنند.
  ساخت این تلسکوپ هزینه ای در حدود 500 میلیون تا یک میلیارد پوند خواهد داشت و درون شبکه ای از تونلهای 19 کیلومتری در عمق بیش از 800 متری زمین ساخته خواهد شد تا بتواند هر نوع اختلال و ارتعاش ناشی از حضور در سطح زمین را از بین ببرد.
  گفته می شود این پروژه از بُعد بزرگی و اهدافی که دارد یکی از بزرگترین رقبای برخورد دهنده بزرگ هادرون خواهد بود. فیزیکدانان معتقدند چنین ابزاری می تواند فرصتی تازه برای دیدن سیاهچاله ها که تا به حال به دلیل حضور ستاره ها و ذرات کیهانی تنها به شیوه غیر مستقیم قابل رصد بوده اند را به وجود آورد و در عین حال مرکز ستاره های قدرتمندی که به ستاره های نوترونی شهرت دارند را در معرض دید آنها قرار دهد.

  این مطلب تا کنون 33 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : ستاره ,وجود ,امواج ,
  تلسکوپ انیشتین

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر